Aktualności

W Chorzowie rozpoczęła się ogólnopolska kampania "Senior Znaczy Szacunek"

wtorek, 08 maj 2018 12:14

8 maja w Chorzowie rozpoczęła się tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”, organizowanej przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Z tej okazji odbyły się warsztaty i wykłady dotyczące szeroko rozumianej tematyki senioralnej. Dla uczestników była to okazja, aby dowiedzieć się jak zdrowo żyć, jak korzystać ze smartfona, czy jak nie dać się oszukać. Ponadto, można było również wziąć udział w rozmaitych badaniach, takich jak na przykład pomiar ciśnienia i densytometria. Miasteczko zdrowia dla seniorów czynne będzie jeszcze do godziny 16.

Udział w wydarzeniu wzięli Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych oraz Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej.

Partnerem technologicznym kampanii jest operator sieci komórkowej Play, partnerem strategicznym Fundacja ZIKO dla Zdrowia, a partnerem OK Senior. Partnerem instytucjonalnym wydarzenia jest Miasto Chorzów. Patron medialny – Nasz Senior.,