Aktualności

Najlepsze kosmetyki? Te naturalne! W Chorzowie nauczysz się je tworzyć

wtorek, 08 maj 2018 09:55

Mydło to kosmetyk znany już od czasów starożytnych. Przez wieki kojarzony z towarem luksusowym, dziś jest podstawowym środkiem higieny każdego z nas. A gdyby tak zamiast kupować mydło w sklepie, nauczyć się robić je samodzielnie? 

Z takim pomysłem wyszło Centrum Integracji Międzypokoleniowej, które organizuje bezpłatne warsztaty tworzenia mydeł naturalnych dla mieszkańców Chorzowa. Każdy ich uczestnik pozna techniki tworzenia mydła i zatapiania w nim materiałów ozdobnych, nauczy się również stosować różne rodzaje barwników oraz zapachów. Własne wytwory będzie można po zakończeniu warsztatów zabrać do domu. 

– Tego rodzaju zajęcia to nie tylko forma aktywizacji społecznej mieszkańców i integracji międzypokoleniowej, ale także dawka solidnej wiedzy i możliwość nabycia nowych umiejętności – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

Przewaga własnoręcznie wykonanego mydła nad wieloma mydłami dostępnymi w sklepie jest oczywista: mamy pewność, że surowce wykorzystane do jego stworzenia faktycznie były naturalne, a w składzie nie znalazły się na przykład szkodliwe dla skóry i środowiska dodatki chemiczne. 

Warsztaty tworzenia mydeł naturalnych odbędą się w dwóch terminach: 9 oraz 16 maja. W każdej edycji udział może wziąć maksymalnie 16 osób. Wydarzenie odbędzie się w tymczasowej siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a w godzinach 16:00-19:00. Wymagane są wcześniejsze zapisy – zgłosić można się telefonicznie, pod numerem 660 430 864, lub osobiście, w siedzibie CIM.