Aktualności

Ruszyła zbiórka słodyczy dla najmłodszych pacjentów chorzowskiego szpitala

poniedziałek, 07 maj 2018 07:22

Chorzowska Strefa Wolontariatu w maju organizuje zbiórkę słodyczy dla dziecięcych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Truchana w Chorzowie. Warto się włączyć! 

Cukierki, lizaki, batoniki, czekolady – te i inne łakocie będą zbierać wolontariusze Chorzowskiej Strefy Wolontariatu, by następnie w Dniu Dziecka przekazać je pacjentom miejskiego szpitala. 

– Taka akcja organizowana jest już trzeci rok z rzędu i za każdym razem jesteśmy zaskoczeni ofiarnością i zaangażowaniem chorzowian – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – To bardzo krzepiące, że tak wiele osób chce osłodzić najmłodszym pobyt w szpitalu. 

Chętni do włączenia się w akcję, mogą w dniach 2-31 maja przynosić słodycze do tymczasowej siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a, w godzinach otwarcia placówki.

Finał akcji odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca, w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Truchana w Chorzowie. To właśnie wtedy, po uprzednich konsultacjach z rodzicami oraz ordynatorami poszczególnych oddziałów, słodycze trafią do dzieci.