Aktualności

 „Senior Znaczy Szacunek” - Miasteczko Seniora pojawi się w Chorzowie

środa, 02 maj 2018 14:41

Czy masz zdrowe kości? Jak pielęgnować cerę? Czy smartfon to skomplikowane urządzenie? Jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych sprzedawców prądu czy gazu? Już 8 maja znajdziesz odpowiedzi m.in. na te pytania. Odwiedź atrakcje przygotowane dla chorzowskich Seniorów. Skorzystaj z programu ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”, której tegoroczna edycja startuje w Chorzowie.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, Fundacja Ziko dla Zdrowia, Play oraz Miasto Chorzów zapraszają do wzięcia udziału w wykładach, warsztatach oraz bezpłatnych badaniach zdrowotnych oraz poradach kosmetycznych i farmaceutycznych. 

- Bardzo się cieszymy, że to właśnie Chorzów będzie miejscem, w którym rozpocznie się tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii „Senior Znaczy Szacunek” - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Zawsze bardzo chętnie angażujemy się we wszystkie inicjatywy na rzecz poprawy jakości życia osób starszych. 

8 maja w Chorzowie będzie wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się jak zdrowo żyć, jak korzystać ze smartfona, czy jak nie dać się oszukać.

 

Agenda:


„Miasteczko zdrowia dla seniorów” – godz. 10.00-16.00 – deptak przy ulicy Sienkiewicza,
obok Chorzowskiego Centrum Kultury.

Wśród atrakcji znajdą się bezpłatne badania dla seniorów przygotowane przez Fundację Ziko dla Zdrowia, m.in. pomiar ciśnienia i densytometria, czyli badanie wytrzymałości i gęstości kości w kierunku osteoporozy. W programie przewidziane się również porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne.

 

Wykłady/warsztaty – godz. 10.30-13.40 – Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3


10.30 - 10.40 – uroczyste rozpoczęcie wydarzenia – przedstawiciele Miasta Chorzów oraz przedstawiciel KIGS

 

10.40 - 11.40 - „Seniorze, nie daj się oszukać! – wykład dotyczący bezpieczeństwa konsumenckiego” - prowadzi ekspert Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

 

11.50 - 12.20 - wykład „Negatywne skutki samoleczenia" – prowadzi ekspert Fundacji Ziko dla Zdrowia

 

12.40 - 13.40 - warsztat praktyczny „Smartfon dla seniora” – nauka podstawowych funkcji smartfona – prowadzi ekspert Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej w partnerstwie z Play z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego podręcznika. (Zapisy pod nr. telefonu: 660 430 864)

 

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej w maju 2018 roku rozpoczyna II edycję ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”. W maju i czerwcu w wybranych miastach w Polsce pojawią się miasteczka seniora. 

 

Partnerem technologicznym kampanii jest operator sieci komórkowej Play, partnerem strategicznym Fundacja Ziko dla Zdrowia, a partnerem OK Senior. Partnerem instytucjonalnym wydarzenia jest Miasto Chorzów. Patron medialny – Nasz Senior.

 

Szczegóły na: www.seniorznaczyszacunek.pl