Aktualności

9 na 10 Polaków ma niedobór witaminy D. Skutki mogą być poważne

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:43

Witamina D jest niezwykle istotna dla organizmu - ma wpływ na układ kostny, nerwowy, mięśniowy, krążeniowy, immunologiczny i rozrodczy. O możliwych skutkach jej niedoboru opowie w nadchodzący piątek, podczas najbliższej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych, dr n.med. Małgorzata Błaszczyńska, specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych. 

Szacuje się, że w Polsce na niedobór witaminy D cierpi nawet 95% osób. Jej niedostatek w organizmie osłabia kości i mięśnie, wywołuje uczucie przygnębienia, przyczynia się do powstawania chorób dziąseł i nerek, problemów z trawieniem czy nadciśnienia. A to tylko kilka z bardzo wielu dolegliwości. O jego przyczynach, skutkach i możliwościach uzupełniania niedoboru witaminy D opowie w trakcie najbliższej edycji Miejskich Spotkań Medycznych dr n.med. Małgorzata Błaszczyńska, specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych. 

– Udział w Miejskich Spotkaniach Medycznych pozwala pogłębić wiedzę dotyczącą wielu popularnych schorzeń oraz poznać możliwości profilaktyki czy diagnostyki – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. 

Dodatkową atrakcją, realizowaną przez Centrum Medyczne „Synexus”, będzie możliwość bezpłatnego zbadania ciśnienia i poziomu cukru w organizmie.

Miejskie Spotkania Medyczne to cykl organizowanych raz raz w miesiącu bezpłatnych wykładów i rozmów z lekarzami, należącymi do czołówki najlepszych specjalistów w naszym regionie: chirurgiem, pediatrą, ortopedą czy kardiologiem. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 27 kwietnia, w Chorzowskim Centrum Kultury o godzinie 17:00. Udział jest bezpłatny.