Aktualności

Urodzinowy bal Hansa Christiana Andersena w Klubie Malucha

wtorek, 03 kwiecień 2018 11:49

Wiosenny pokaz mody, warsztaty plastyczne i spotkania z postaciami z bajek. To wszystko – i wiele więcej – z okazji obchodów urodzin Hansa Christiana Andersena, które po raz drugi świętować będzie chorzowski Klub Malucha. 

Bal Andersena to wydarzenie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, obchodzonego w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Duński poeta i pisarz starał się w baśniach zawrzeć uniwersalne wartości, które przemawiają tak do dzieci, jak i do dorosłych, stąd też impreza Klubu Malucha adresowana jest do całych rodzin.  

- Urodzinowy bal Hansa Christiana Andersena to nie tylko okazja, by przypomnieć sobie lub zaznajomić się z twórczością duńskiego baśniopisarza – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Atrakcji będzie zdecydowanie więcej.

W programie imprezy znalazły się między innymi: spotkanie z pisarzem i postaciami z bajek, wiosenny pokaz mody, warsztaty artystyczno–plastyczne oraz nauka wiosennych tańców. 

Bal Andersena odbędzie się we wtorek, 10 kwietnia, o godzinie 16.00 w Starochorzowskim Domu Kultury. Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy u koordynatora Klubu Malucha (telefonicznie pod numerem 695 573 798 lub osobiście przy ul. Floriańskiej 24a).