Aktualności

Chorzowska Strefa Wolontariatu organizuje akcję „Dzień bez torby foliowej”

środa, 21 marzec 2018 11:22

Robiąc zakupy, często korzystamy z jednorazowych, foliowych toreb, których czas rozpadu liczy się w dziesiątkach lat, a korzystamy z nich średnio... 15 minut. Statystyczny Polak w ciągu roku używa około 450 takich toreb rocznie. Zdecydowanie bardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem są wielorazowe torby materiałowe. 

Członkowie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu organizują akcję „Dzień bez torby foliowej", która będzie częścią Chorzowskiego Dnia Promocji Zdrowia. Uzdolnieni plastycznie wolontariusze uszyją torby materiałowe, które następnie rozdadzą mieszkańcom Chorzowa. 

- Takie torby są nie tylko bardziej wytrzymałe niż siatki foliowe, dzięki czemu możemy korzystać z nich wielkrotnie, ale także za sprawą bogatej kolorystyki i nadruków prezentują się bardzo estetycznie - opowiada Jolanta Kiolbasa, koordynatorka Chorzowskiej Strefy Wolontariatu. 

Szycie toreb już się rozpoczęło. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Trafią one do mieszkańców już 12 maja, w trakcie Chorzowskiego Dnia Promocji Zdrowia.