Aktualności

Startuje Akademia Dobrego Rodzica – cykl wykładów z elementami warsztatów

środa, 14 marzec 2018 13:15

W poniedziałek, 12 marca, odbył się pierwszy z zaplanowanych wykładów w ramach Akademii Dobrego Rodzica – cyklu spotkań skierowanych do opiekunów dzieci, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje rodzicielskie.

Akademia Dobrego Rodzica to cykl kilkunastu wykładów, skierowanych do rodziców, dziadków lub opiekunów dzieci w wieku do 6 lat, chcących podnieść swoje kompetencje rodzicielskie, lepiej rozumieć potrzeby dziecka czy rozwiązać problemy rodzicielskie. 

Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi: budowanie więzi z dzieckiem, noszenie dziecka w chuście, wsparcie w przeżywaniu trudnych emocji, rodzicielstwo przez zabawę, łagodna adaptacja do żłobka i przedszkola czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom. Zajęcia organizowane będą dwa, trzy razy w miesiącu.

Pierwsze spotkanie, zatytułowane „Sen niemowlęcia a życie rodzinne i prawidłowy rozwój dziecka”, odbyło się już w najbliższy poniedziałek, o godzinie 17:00 w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Wszystkie zajęcia w ramach Akademii Dobrego Rodzica są bezpłatne i otwarte – zapisy nie są wymagane. 

Akademia Dobrego Rodzica to projekt będący inicjatywą mieszkańców Chorzowa Starego, realizowany w ramach 5. Budżetu Obywatelskiego.