Aktualności

Akcja – Aktywizacja powraca. W nowej odsłonie

czwartek, 15 luty 2018 14:14

Czas zadbać o siebie i swoje zdrowie! Samoobrona, gimnastyka z elementami stretchingu i spotkania z lekarzami specjalistami – to zajęcia, które Centrum Integracji Międzypokoleniowej proponuje mieszkańcom Chorzowa w ramach „Akcji – Aktywizacji”.

„Akcja – Aktywizacja” po raz pierwszy odbyła się w ubiegłym roku. Założeniami tego wydarzenia było przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności przydatnych zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dotychczas odbyło się w sumie 10 odsłon, poświęconych między innymi gotowaniu, samoobronie, muzykologii, diecie, ćwiczeniom fizycznym czy ekologii.

- W tym roku nieco zmieniamy format „Akcji – Aktywizacji” - opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Zamiast odrębnych bloków tematycznych stawiamy na cykliczność i systematyczność.

Nowa odsłona „Akcji – Aktywizacji” składać się będzie z trzech zasadniczych części. Raz w tygodniu, w każdy poniedziałek o godzinie 17:00, w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Dąbrowskiego 53 organizowana będzie gimnastyka z elementami stretchingu. Co dwa tygodnie w czwartek (począwszy od 8 marca) o 18.00, w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a, odbywać się będą zajęcia z samoobrony z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Wreszcie raz w miesiącu, w wybrane piątki, do Chorzowskiego Centrum Kultury powrócą Miejskie Spotkania Medyczne z lekarzami specjalistami: kardiologiem, ortopedom, reumatologiem czy geriatrą.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach „Akcji – Aktywizacji” jest bezpłatny. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej (www.centrum.chorzow.eu).