Aktualności

Klub Malucha – nowy semestr, nowa formuła

czwartek, 15 luty 2018 13:58

Już w najbliższy wtorek, 20 lutego, wystartuje nowy semestr w Klubie Malucha. W tym roku znana i ceniona formuła zajęć dla dzieci zostanie dodatkowo urozmaicona.

Celem zajęć w Klubie Malucha w odnowionej formule jest wspomaganie przez zabawę wszechstronnego rozwoju dziecka we wszystkich sferach jego osobowości oraz wdrażanie do samodzielności w wymiarze indywidualnym i społecznym. Stąd gry i zabawy ruchowe, warsztaty rodzinne czy zajęcia teatralne, w nowym semestrze wzbogacone będą między innymi o zabawy umuzykalniające, ćwiczenia kreatywne, a także skierowane do rodziców spotkania tematyczne zwiększające wiedzę z zakresu rozwoju i wychowania małego dziecka.

 

– Jesteśmy zadowoleni z tego, w jaki sposób Klub Malucha funkcjonował dotychczas, ale wraz z nowym semestrem chcemy uatrakcyjnić jego ofertę – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Zmiany z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, tym bardziej, że nie rezygnujemy z żadnych zajęć, które cieszyły się zainteresowaniem, a jedynie wprowadzamy kolejne.

 

Zajęcia w Klubie Malucha odbywać się będą od poniedziałku do piątku. W ramach porannych spotkań organizowany jest cykl zatytułowany „Razem poznajemy świat – mali odkrywcy”, gdzie dominować mają zabawy ruchowe, plastyczne oraz muzyczne, wspomagające rozwój dzieci i przygotowując je do dalszej edukacji i pobytu w przedszkolu. Popołudniami organizatorzy zapraszają z kolei na zajęcia tematyczne.

 

Nowy semestr Klubu Malucha rozpocznie się w poniedziałek, 19 lutego. Uroczysta inauguracja zaplanowana została na wtorek, 20 lutego, na godzinę 10:00, w Dużej Sali Posiedzeń Rady Miasta chorzowskiego magistratu.

Szczegółowy harmonogram Klubu Malucha dostępny jest na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej (centrum.chorzow.eu/nasze-projekty/maluchy) oraz w siedzibie przy ul. Floriańskiej 24a w Chorzowie. Udział w zajęciach jest bezpłatny dla wszystkich osób mieszkających lub pracujących na terenie Chorzowa. Zapisy odbywają się bezpośrednio przed wybranymi zajęciami.