Aktualności

Startuje nowy semestr Chorzowskiej Akademii Seniora

czwartek, 15 luty 2018 13:54

Wracają zajęcia w Chorzowskiej Akademii Seniora i we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora. Nowy semestr rozpocznie się w poniedziałek, 19 lutego.

Joga, gimnastyka z elementami rehabilitacji, taniec, aerobik w wodzie, zajęcia wokalne, fotograficzne, artystyczne czy wreszcie języki: angielski, niemiecki i hiszpański. To tylko część oferty edukacyjnej, z której skorzystać mogą słuchacze Chorzowskiej Akademii Seniora. Właśnie rozpoczyna się nowy semestr.

 

– Jak co roku przygotowaliśmy kilka nowości – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Będzie między innymi nowa, ciekawa forma zajęć tanecznych i gry logiczne.

 

Równolegle ze startem Chorzowskiej Akademii Seniora, ruszają zajęcia we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora: w Chorzowie Starym, Chorzowie Batorym oraz Klimzowcu.

Nowy semestr Chorzowskiej Akademii Seniora rozpocznie się w poniedziałek, 19 lutego. Uroczysta inauguracja zaplanowana została na wtorek, 20 lutego, na godzinę 10:00, w Dużej Sali Posiedzeń Rady Miasta chorzowskiego magistratu - w tym samym czasie odbędzie się także spotkanie organizacyjne Chorzowskiej Strefy Wolontariatu.

Szczegółowy harmonogram Chorzowskiej Akademii Seniora dostępny jest na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej (http://centrum.chorzow.eu/nasze-projekty/chorzowska-akademia-seniora) oraz w siedzibie przy ul. Floriańskiej 24a w Chorzowie. Udział w zajęciach jest bezpłatny dla wszystkich osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenie Chorzowa. Zapisy odbywają się bezpośrednio przed wybranymi zajęciami.