Aktualności

Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych w Klubie Malucha

wtorek, 06 luty 2018 13:17

Klub Malucha już po raz drugi organizuje dla swoich podopiecznych Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych – niezwykłe wydarzenie będące połączeniem warsztatów artystycznych z… pokazem mody.

Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych to impreza, w trakcie której dzieci wspólnie z rodzicami tworzą barwne i oryginalne przebrania, w których potem prezentują się przed zgromadzoną publicznością. 

– Już po raz drugi organizujemy to wydarzenie. W zeszłym roku było dużo śmiechu, twórczej energii i kreatywnych pomysłów. Liczymy na powtórkę – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Przebrania oraz maski dzieci przygotowują między innymi ze styropianu, bibuły, papieru i brokatu, a do ich stworzenia trzeba wykorzystać różne techniki artystyczne. Jest to zatem praca bardzo rozwijająca, a ponadto efekty prezentują się fantastycznie. 

Wszystkie niezbędne materiały na Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych będą dostępne na miejscu. Udział jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 795 417 378 lub osobiście w Klubie Malucha. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego, w godzinach od 11:00 do 12:30, w tymczasowej siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a w Chorzowie.