Aktualności

W Chorzowie jak we Włoszech, czyli bal maskowy dla seniorów

piątek, 26 styczeń 2018 13:58

Chorzowscy seniorzy już wielokrotnie udowodnili, że uwielbiają rozrywkę. Jako że karnawał trwa w najlepsze, kolejną okazją do wspólnej zabawy będzie Bal Maskowy, organizowany przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Potańcówki, dyskoteki, koncerty – seniorzy z Chorzowa tłumnie stawiają się na wszelkie tego typu wydarzenia. Od dwóch lat równie dużym zainteresowaniem cieszy się organizowany specjalnie dla nich Bal Maskowy.

 

– Karnawałową maskaradę urządzamy już po raz trzeci. Za każdym razem jesteśmy zaskoczeni i zachwyceni pomysłowością uczestników w przygotowaniu strojów – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Barwne peruki, zdobne maski i efektowne suknie robią wielkie wrażenie, przez chwilę można poczuć się jak na balu w Wenecji czy we Florencji.

 

Bal obfitować będzie w atrakcje. Taneczna zabawa w rytmie największych muzycznych hitów z lat 60., 70., 80. i 90. jest oczywiście głównym punktem programu, ale nie zabraknie również na przykład konkursów z nagrodami – w tym na najlepszy strój.

 

Bal Maskowy dla Seniorów odbędzie się w czwartek, 8 lutego, o godzinie 16:00, w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie SDK-u. Organizatorzy proszą, by uczestnicy stawili się na imprezę w przebraniach.