Aktualności

Zapraszamy na "Międzypokoleniowe zdobienie pierników"!

poniedziałek, 11 grudzień 2017 08:51

Już w najbliższy wtorek, 12 grudnia, organizujemy warsztaty dekorowania pierników. Ciastka trafią potem do mieszkańców chorzowskich Domów Pomocy Społecznej.

Dekorowanie pierników to jedno z ulubionych bożonarodzeniowych zajęć młodszych i starszych – choć pracochłonne, sprawia wiele satysfakcji. Stąd pomysł na warsztaty. 

– W warsztatach wezmą udział dzieciaki z rodzicami, dziadkami i babciami, zaangażowani są także wolontariusze z Chorzowskiej Strefy Wolontariatu – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Zdobienie pierników to jedna z tych okołoświątecznych czynności, przy których świetnie realizowana jest idea integracji międzypokoleniowej.

Przygotowane przez uczestników warsztatów pierniczki trafią do mieszkańców chorzowskich Domów Pomocy Społecznej oraz pacjentów szpitala miejskiego. 

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 12 grudnia, o godzinie 16:30 w tymczasowej siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a. Zapisać można się osobiście lub dzwoniąc pod numer telefonu 795 417 378. Wszystkie niezbędne materiały będą dostępne na miejscu – ciasto i dekoracje dostarczy Ale Ciacho z Chorzowa.