Aktualności

Zapraszamy na wykład pt. „Rak piersi – współczesne spojrzenie na profilaktykę, diagnostykę i terapię”

piątek, 08 grudzień 2017 16:19

Urząd Miasta w Chorzowie zaprasza na wykład lek. med. specjalisty chirurgii Przemysława Króla z Zespołu Szpitali Miejskich, poświęcony rakowi piersi – od profilaktyki po terapię.

Wykładu pod tytułem „Rak piersi - współczesne spojrzenie na profilaktykę, diagnostykę i terapię” będzie można wysłuchać w poniedziałek, 11 grudnia, w Dużej Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Chorzowie. Wydarzenie to jest również okazją do przekazania informacji o programach polityki zdrowotnej realizowanych aktualnie przez miasto oraz planowanych na rok 2018.

 

Patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Kotala, Prezydent Miasta Chorzów.

 

Rak piersi jest nowotworem złośliwym wywodzącym się z komórek gruczołu piersiowego. Rocznie na świecie rozpoznaje się go u 1,5 miliona kobiet, a prawie 400 tys. kobiet umiera z tego powodu.

Wśród zgonów w przebiegu chorób nowotworowych u kobiet w Polsce w 2015 r. najwyższy odsetek stanowiły zgony z powodu raka płuca – 16,6% a na drugim miejscu z powodu raka sutka – 14,1%. W następnej kolejności wśród przyczyn znajdowały się nowotwory złośliwe okrężnicy, jajnika, trzustki, żołądka i szyjki macicy. Na śląsku najwyższy odsetek zgonów w przebiegu chorób nowotworowych u kobiet jest w przypadku raka sutka – 15,2%.

 

Wysoka zachorowalność i śmiertelność związana z rakiem piersi w Polsce jest istotnym problemem społecznym. Wczesne wykrycie i diagnoza znacznie ograniczają ryzyko zdrowotne, przyspieszają rekonwalescencje, a także redukują koszty leczenia w przebiegu choroby nowotworowej.

 

Prosimy o potwierdzenie udziału w wykładzie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (32) 416-52-31 wew. 9318.