Aktualności

Zakończenie semestru w Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubie Malucha

wtorek, 05 grudzień 2017 11:33

Na początku grudnia zakończą się semestry w Chorzowskiej Akademii Seniora i wszystkich jej filiach oraz w Klubie Malucha. 

Działalność Klubu Malucha i Chorzowskiej Akademii Seniora zostanie zawieszona na nieco ponad miesiąc. 

- Przerwy pomiędzy semestrami są niezbędne, ponieważ to właśnie w tym czasie koordynatorzy układają harmonogramy zajęć, planują wydarzenia i imprezy, a także zajmują się dokumentacją – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

Uroczyste zakończenie semestru w Klubie Malucha odbędzie się w piątek, 8 grudnia, o godzinie 11:30. Z kolei w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora zakończenie zaplanowana na 11 grudnia na godzinę 10:00. Oba wydarzenia odbędą się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Chorzowie. Będzie to szansa na ostatnie w tym roku spotkanie we wspólnym gronie i okazja, by podsumować dotychczasowe działania. 

- Gdyby ktoś chciał zgłosić na przykład potrzebę wprowadzenia nowych zajęć w przyszłym semestrze, zakończenie będzie ku temu idealną możliwością – mówi Sekuła.

 Chorzowska Akademia Seniora to działający od 2014 roku projekt Urzędu Miasta w Chorzowie, mający na celu tworzenie atrakcyjnej i różnorodnej oferty edukacyjno-kulturalnej dla chorzowskich seniorów oraz aktywizowanie członków lokalnej społeczności. Chorzowska Akademia Seniora ma swoje filie w czterech dzielnicach miasta: Klimzowcu, Chorzowie Starym, Chorzowie Batorym oraz Chorzowie II. W każdej z nich seniorzy mogą korzystać z bezpłatnych zajęć z o różnej tematyce, od języków obcych, po warsztaty taneczne, kursy komputerowe, aerobik i rękodzieło.

Klub Malucha to projekt funkcjonujący od marca 2015 roku, w ramach którego najmłodsi chorzowianie poznają nowych przyjaciół oraz aktywnie i twórczo spędzają czas. Dzieci ćwiczą, malują, śpiewają, uczą się pracować w grupie, rozwijają talenty i po prostu dobrze się bawią.