Aktualności

Święty Mikołaj zawita na podwórko w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

poniedziałek, 04 grudzień 2017 08:20

Nim Święty Mikołaj dotrze na Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy, na dwa dni zadomowi się na podwórku Zespołu Szpitali Miejskich. Będą animacje dla dzieci, stoisko z rękodziełem i gawędy Marka Szołtyska. 

Marek Szołtysek opowie o tradycjach, zwyczajach i obrzędach związanych z Narodzeniem Pańskim. Będzie można spróbować świątecznych przysmaków, wysłać kartkę do bliskich albo przyłączyć się do robienia łańcucha, który podczas Miejskiego Strojenia Choinki zostanie powieszony na bożonarodzeniowym drzewku. Nie zabraknie też animacji dla najmłodszych. Wszystko to w ramach Podwórka Świętego Mikołaja, które organizowane jest na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

– Wybór miejsca na Podwórko Świętego Mikołaja jest nieprzypadkowy – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Chcieliśmy, by pacjenci, którzy nie mogą opuszczać oddziałów, również mieli poczuć trochę tej atmosfery jarmarku bożonarodzeniowego. Mamy też nadzieję, że uda się trochę odczarować tereny należące do Zespołu Szpitali Miejskich, bo są naprawdę przyjazne.

Podwórko Świętego Mikołaja będzie czynne 13 i 14 grudnia w godzinach od 12 do 16. Przez cały czas będzie można skorzystać z atrakcji oferowanych na stoiskach: artystycznym, gastronomicznym i z rękodziełem. Specjalny kramik przygotował również chorzowski oddział Poczty Polskiej – będzie można wysłać kartkę świąteczną lub list do najbliższych. Animacje dla dzieci zaplanowano na środę, 13 grudnia, a występ Marka Szołtyska na czwartek, 14 grudnia.