Aktualności

Międzypokoleniowe konkursy na ozdobę i kartkę świąteczną

czwartek, 30 listopad 2017 09:22

Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza do wzięcia udziału w dwóch konkursach: na ozdobę i kartkę świąteczną.

Kartkę świąteczną można przygotować ręcznie, tradycyjnym technikami albo wykonać własnoręcznie w programie graficznym. Można ją pokolorować, wykleić, pomalować, wyszyć… Metod jest wiele, a każda dopuszczalna. Pojęcie „świątecznej ozdoby” jest z kolei bardziej pojemne. Bombka, stroik czy łańcuch na choinkę? A może coś zupełnie innego? W organizowanych przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej konkursach liczą się przede wszystkim kreatywność, oryginalność oraz estetyka.

– Tego typu konkursy urządzamy już od kilku lat i niezmiennie, za każdym razem, jesteśmy zaskakiwani pomysłowością i umiejętnościami uczestników – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Jesteśmy pewni, że w tym roku będzie podobnie.

Oba konkursy: na ozdobę świąteczną oraz na kartkę świąteczną, wystartowały w piątek, 1 grudnia. Prace należy dostarczać do 15 grudnia, do tymczasowej siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej, przy ul. Floriańskiej 24a. W konkursie na ozdobę udział mogą wziąć wszyscy, natomiast konkurs na kartkę skierowany jest do przedszkolaków. Autorzy trzech najlepszych prac w każdym z konkursów otrzymają nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników odbędzie się 18 grudnia o godzinie 16:00, podczas Świątecznego Spotkania z Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Regulaminy konkursów dostępne są na stronach internetowych Urzędu Miasta Chorzów oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

  • Regulamin konkursu na najlepszą kartkę bożonarodzeniową.
  • Regulamin konkursu na ozdobę bożonarodzeniową.