Aktualności

Pluszaki dla dzieci i seniorów. Rusza zbiórka

czwartek, 16 listopad 2017 12:37

Chorzowska Strefa Wolontariatu z okazji dnia Świętego Mikołaja organizuje zbiórkę pluszaków dla podopiecznych Domów Opieki Społecznej „Nadzieja” i „Republika” oraz pacjentów oddziałów dziecięcych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Członkowie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu przez cały rok spotykają się z podopiecznymi chorzowskich Domów Opieki Społecznej i pacjentami oddziałów dziecięcych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie – czytają im książki, grają w gry, rozmawiają z nimi i opiekują się nimi. Od czasu do czasu organizują też dla nich różnego rodzaju aktywizujące wydarzenia oraz zbiórki. 

- Chorzowska Strefa Wolontariatu zbierała już dla swoich podopiecznych książki, gry, zabawki, teraz przyszedł czas na pluszaki – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Maskotki i przytulanki są bardzo ważne dla dzieci, pomagają im się wyciszyć, zapewniają poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, uczą odpowiedzialności. U osób starszych, często żyjących samotnie, pełnią też funkcję terapeutyczną.

Zbiórka rozpoczęła się 15 listopada i potrwa do 15 grudnia. Pluszaki – tylko nowe, przepisy zabraniają szpitalom i domom opieki przyjmowania używanych – są zbierane w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a w Chorzowie. Po zakończeniu akcji zostaną przekazane do oddziałów dziecięcych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz Domów Opieki Społecznej „Nadzieja” i „Republika”.