Aktualności

Przed nami ostatnia w tym roku „Akcja – Aktywizacja”

wtorek, 07 listopad 2017 13:14

„Akcja – Aktywizacja” dobiega końca. W tym roku odbędzie się jeszcze tylko jedna edycja, w całości poświęcona bezpieczeństwu. 

Po październikowym spotkaniu w ramach „Akcji – Aktywizacji” z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, tym razem warsztaty i wykłady prowadzone będą wspólnie przez policjantów oraz przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. W listopadzie będzie bowiem kontynuowana tematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 

- W zeszłym miesiącu o potencjalnych zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi opowiadali policjanci, teraz informacje uczestników uzupełnią strażacy – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej.  

Najbliższa odsłona „Akcji – Aktywizacji” zaplanowana jest na 15 listopada. O godzinie 14 rozpocznie się wykład „Czad – cichy zabójca”, o 15 warsztaty „Tworzymy poradnik »Bezpieczny chorzowianin«”, o 16 zajęcia ruchowe "Samoobrona w praktyce", zaś o 17 – gimnastyka z elementami stretchingu. 

Na „Akcję – Aktywizację” wymagane są wcześniejsze zapisy – zgłosić można się osobiście do koordynatora Chorzowskiej Akademii Seniora lub telefonicznie, pod numerem telefonu 32 245 93 40. Udział jest bezpłatny. Wydarzenie organizowane jest w tymczasowej siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a.