Aktualności

Chorzowscy seniorzy po raz trzeci zmierzą się w tanecznej rywalizacji

wtorek, 31 październik 2017 11:03

Wielkimi krokami zbliża się finał III edycji „Kochom dynsić” - turnieju tanecznego, w którym zmierzą się chorzowscy seniorzy.

Castingi do „Kochom dynsić” wystartowały w październiku. Pary składające się z seniora-amatora i zawodowego tancerza miały ponad miesiąc, by przygotować choreografię i doskonalić swoje kwalifikacje. Podczas finału uczestnicy zaprezentują swoje taneczne umiejętności i poddadzą się ocenie jury.

- Taniec to, biorąc pod uwagę popularność zajęć w Chorzowskiej Akademii Seniora i wszelkich imprez w rodzaju biesiad czy potańcówek, jedna z ulubionych aktywności najstarszych mieszkańców naszego miasta – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - Nie dziwi zatem zainteresowanie, jakim cieszy się turniej „Kochom dynsić”. Przed nami już trzecia edycja i wszystko wskazuje na to, że nie będzie ona ostatnią.

Organizatorzy z Centrum Integracji Międzypokoleniowej podkreślają, że w turnieju nie chodzi o rywalizację, ale o dobrą zabawę i zapewnienie uczestnikom możliwości sprawdzenia samych siebie. To, które kto zajmie miejsce, jest sprawą zupełnie drugorzędną.

Finał trzeciej edycji „Kochom dynsić” odbędzie się w piątek, 17 listopada o godzinie 16:00 w Starochorzowskim Domu Kultury.