Aktualności

Bezpieczeństwo tematem nowej odsłony „Akcji – Aktywizacji”

wtorek, 10 październik 2017 08:47

Zbliża się kolejna edycja „Akcji – Aktywizacji”. Tym razem motywem przewodnim będzie bezpieczeństwo. 

„Akcja – Aktywizacja” jest projektem Centrum Integracji Międzypokoleniowej, który ma za zadanie zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Chorzowa w różnych dziedzinach, a także zachęcenie ich do aktywnego działania na rzecz poprawy warunków życia. Projekt ruszył w lutym i dotychczas odbyły się już dwa bloki tematyczne. We wrześniu wystartował kolejny, poświęcony ekologii i bezpieczeństwu. 

Najbliższa odsłona „Akcji – Aktywizacji” zaplanowana jest na 18 października. O godzinie 14 rozpoczną się warsztaty pt. „Mapa zagrożeń - jak ją obsłużyć”, o 15 panel dyskusyjny „Czy w naszym mieście jest bezpiecznie?”, o 16 zajęcia ruchowe "Samoobrona w praktyce", zaś o 17 – gimnastyka z elementami stretchingu. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie  które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Na „Akcję – Aktywizację” wymagane są wcześniejsze zapisy – zgłosić można się osobiście do koordynatora Chorzowskiej Akademii Seniora lub telefonicznie, pod numerem telefonu 32 245 93 40. Udział jest bezpłatny. Wydarzenie organizowane jest w tymczasowej siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a.