Aktualności

Ruszyły plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”

wtorek, 03 październik 2017 09:59

Plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom” wystartowały. Można zgłaszać kandydatów. 

Plebiscyt "Aktywny 60+" ma za zadanie wskazać i uhonorować najbardziej zasłużonego dla miasta seniora, którego postawa może być wzorem do naśladowania dla wszystkich pokoleń. Kandydat idealny jest liderem społeczności lokalnej, bezinteresownie angażuje się w pomoc innym i aktywnie działa na rzecz krzewienia kultury, sztuki i historii regionu. Aktualnie trwa pierwszy etap, podczas którego do 13 października można zgłaszać pretendentów do tytułu „Aktywny 60+”. W drugim etapie Kapituła Plebiscytu wybierze spośród kandydatur laureata. 

Z kolei w plebiscycie "Firma Przyjazna Seniorom" wyłoniona zostanie instytucja lub przedsiębiorstwo cieszące się największym uznaniem wśród chorzowian. Mieszkańcy mogą głosować na firmy i instytucje miejskie w ośmiu kategoriach, m.in. gastronomia, usługi, kultura. By oddać głos wystarczy wypełnić kartę do głosowania i wrzucić ją do specjalnej urny w wyznaczonych miejscach:

  • Centrum Integracji Międzypokoleniowej (ul. Floriańska 24a), 
  • MDK Batory (ul. Batorego 6),
  • Starochorzowski Dom Kultury (ul. Siemianowicka 59)
  • Urząd Miasta w Chorzowie (ul. Rynek 1).

- Od programu „Chorzów 60 + zaczęły się wszystkie inne programy aktywizujące mieszkańców, a plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom” są jego ważną częścią – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.

Szczegółowe informacje dostępne są  na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej (www.centrum.chrorzow.eu). Wyniki obu plebiscytów poznamy 20 października podczas gali Programu "Chorzów 60+".