Aktualności

Żegnaj lato na rok, czyli muzyczne pożegnanie wakacji. - 24.09.2017 r. (Festyn odwołany)

wtorek, 19 wrzesień 2017 15:16

Uwaga! Ze względu na prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne, festyn "Żegnaj lato na rok" zaplanowany na najbliższą niedzielę, tj. 24.09.2017 r. zostaje odwołany przez organizatorów festynu - Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Telewizję TVS. Przepraszamy za niedogodności.

Występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, a do tego strefa gastronomiczna oraz bezpłatne zajęcia z fitnessu dla wszystkich chętnych. To wszystko – i wiele więcej – czeka na gości festynu, organizowanego pod hasłem „Żegnaj lato na rok”.

„Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą,czekamy wszyscy tu, pamiętaj, żeby wrócić znów” - śpiewała niegdyś Zdzisława Sośnicka. To właśnie pierwsze słowa refrenu piosenki tej artystki są mottem festynu organizowanego przez Miasto Chorzów, Telewizję TVS oraz Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa. - Koniec lata to okres szczególnie sentymentalny.

Festyn „Żegnaj lato na rok” będzie więc z jednej strony pełen nostalgii, ale z drugiej nie zabraknie też tej typowo wakacyjnej energii – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.

Podczas festynu wystąpią De Silvers, Claudia i Kasia Chwołka oraz Roko i Colino. Będzie też możliwość skorzystanie z licznych atrakcji dodatkowych. Pojawią się specjalne strefy: gastronomiczna, medyczna czy fitness. Nie zabraknie również gier i zabaw dla dzieci. Chętni będą mogli wziąć udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy. Imprezę poprowadzi Nina Nocoń.

Festyn „Żegnaj lato na rok” odbędzie się w niedzielę, 24 września w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Długiej 32 w Chorzowie. Start przewidziano na godzinę 14, występy muzyczne rozpoczną się o 17. Wstęp wolny. Organizatorami festynu są Telewizja TVS, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Miasto Chorzów. Partnerami wydarzenia są Centrum Medyczne Betamed, Fitness Factory oraz ArthMed Artur Żurek.