Aktualności

„Akcja – Aktywizacja” powraca z nowym blokiem tematycznym

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 08:42

Po wakacyjnej przerwie wraca „Akcja – Aktywizacja”, czyli projekt w ramach którego organizowane są bezpłatne wykłady, warsztaty i zajęcia praktyczne, skierowane do wszystkich mieszkańców miasta. Od września rusza nowy blok tematyczny.

„Akcja – Aktywizacja” to projekt Centrum Integracji Międzypokoleniowej, który ma za zadanie zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Chorzowa w różnych dziedzinach, a także zachęcenie ich do aktywnego działania na rzecz poprawy warunków życia. Projekt ruszył w lutym i dotychczas odbyły się już dwa bloki tematyczne. We wrześniu wystartuje kolejny. Tym razem będzie on skoncentrowany wokół ekologii i bezpieczeństwa.

- We wrześniu proponujemy między innymi warsztaty ekologiczne, podczas których dowiemy się, co można zrobić ze śmieci – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. - Ponadto we wrześniu odbędzie się także wykład poświęcony prawidłowej segregacji odpadów i gimnastyka z elementami stretchingu.

Najbliższa odsłona „Akcji – Aktywizacji” zaplanowana jest na 20 września. O godzinie 14 rozpoczną się warsztaty „Co można zrobić ze … śmieci”, o 16 wykład „Jak prawidłowo segregować odpady”, zaś o 17 – gimnastyka. Wymagane są wcześniejsze zapisy – zgłosić można się osobiście do koordynatora Chorzowskiej Akademii Seniora lub telefonicznie, pod numerem telefonu 32 245 93 40. Udział jest bezpłatny. Ze względu na remont dotychczasowej siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej, wydarzenie organizowane jest w tymczasowej centrali przy ul. Floriańskiej 24a.