Aktualności

Zbliża się Dzień Otwarty Centrum Integracji Międzypokoleniowej

wtorek, 12 wrzesień 2017 11:00

Ciekawe wykłady, interesujące zajęcia i wystawy prac plastycznych – to wszystko w ramach Dnia Otwartego Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Centrum Integracji Międzypokoleniowej to funkcjonujący od 8 lutego 2016 roku projekt, będący częścią Miejskiego Programu Aktywizacji "Aktywny Chorzów" na lata 2016 – 2020. 
Do najważniejszych zadań CIM należą między innymi: promowanie integracji międzypokoleniowej, aktywizacja mieszkańców, promocja zdrowego stylu życia czy organizowanie wydarzeń kulturalnych i społecznych. W ramach swojej działalności Centrum Integracji Międzypokoleniowej organizuje zajęcia, wolontariat, warsztaty i wykłady dla mieszkańców Chorzowa w różnym wieku, przede wszystkim dla dzieci i rodziców oraz seniorów.

– Dzień Otwarty to okazja, by spotkać się i porozmawiać z pracownikami Centrum Integracji Międzypokoleniowej, opiekującymi się Chorzowską Akademią Seniora i Klubem Malucha – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. 
– Zadbaliśmy również o część merytoryczną oraz ciekawą oprawę artystyczną.

W trakcie Dnia Otwartego CIM zaplanowane są między innymi: prelekcja dla rodziców 
i opiekunów „Kolory emocji dziecka”, pokaz westernowy organizowany przez pracowników Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach i konkurs o Dzikim Zachodzie. Odbędą się także wernisaże prac słuchaczy Chorzowskiej Akademii Seniora i Dzielnicowych Akademii Seniora oraz Pracowni Plastycznej działającej przy Klubie Malucha. Ponadto przez cały czas trwania wydarzenia będzie można wziąć udział w zabawach prowadzonych przez animatorów. 

– Dzień Otwarty to także szansa, aby po raz pierwszy zwiedzić nową, tymczasową siedzibę Centrum Integracji Międzypokoleniowej – wyjaśnia Sekuła. – W związku z remontem budynku przy ulicy Dąbrowskiego na kilkanaście miesięcy przenosimy się na ulicę Floriańską. To tam działać będzie Klub Malucha czy Chorzowska Akademia Seniora.

Dzień Otwarty CIM odbędzie się w środę, 13 września w godzinach od 10 do 17 w tymczasowej siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24A. Prelekcja rozpocznie się o godzinie 11, a pokaz westernowy o 12.