Aktualności

Bezpieczni i widoczni w drodze do szkoły

piątek, 01 wrzesień 2017 09:56

W tym roku Urząd Miasta Chorzów wspólnie z Komendą Miejską Policji w Chorzowie postanowił zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Na początku września każdy z 800 pierwszaków, którzy rozpoczną naukę w chorzowskich szkołach, weźmie udział w spotkaniu z policjantami poświęconemu bezpiecznemu zachowaniu w drodze do szkoły. Funkcjonariusze chorzowskiej policji odwiedzą szkoły podstawowe naszego miasta i przeprowadzą szkolenie podczas którego pokażą w jaki sposób prawidłowo należy korzystać z przejść dla pieszych. Ponadto każdy pierwszoklasista otrzyma w prezencie odblask, który będzie mogło przymocować do swojego tornistra.

- Takie działanie doskonale wpisuje się w ideę integracji międzypokoleniowej. Będziemy pokazywać najmłodszymw jaki sposób można bezpiecznie dotrzeć do szkoły - podkreśla Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywizacji Społecznej. - Wyprodukowanie takich odblasków to niewielki koszt, a dzięki nim najmłodsi uczniowie będą z pewnością bardziej widoczni na drodze – dodaje.

Akcja rozpocznie się 4 września w Zespole Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Później policja sukcesywnie odwiedzi pozostałe podstawówki. Działania te wpisują się w szeroką współpracę Chorzowa z Komendą Miejską Policji w zakresie profilaktyki bezpieczeństwa.