Aktualności

Pożegnanie lata z Centrum Integracji Międzypokoleniowej

czwartek, 10 sierpień 2017 07:59

Chorzowska plaża, usytuowana na podwórku przy ul. Dąbrowskiego 7, niebawem zostanie zamknięta. Ostatnią okazją, by ją odwiedzić, będzie zaplanowana na 18 sierpnia impreza pożegnalna. 

Podwórko przy siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej już drugi rok z rzędu przemieniło się w piaszczystą plażę. Tym razem pojawił się na niej sztuczny balon do lotów widowiskowych, „dach” z dmuchanych piłek czy kurtyna wodna. 

- Pomysł na stworzenie plaży w centrum miasta wziął się stąd, że chcieliśmy przełamać monotonię ceglano-betonowego krajobrazu miejskich podwórek, dodać mu nieco kolorytu – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - W założeniach plaża miała być miejscem, w którym mieszkańcy, przede wszystkim ci najmłodsi, mogliby wypocząć i aktywnie spędzić czas: pograć w badmintona, siatkówkę czy skorzystać z zajęć prowadzonych przez animatorów. Myślę, że udało się to osiągnąć.

W tym roku chorzowska plaża działa do 18 sierpnia. Na zakończenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej szykuje imprezę pożegnalną. 

- Będą liczne zabawy w rytmie wakacyjnych przebojów i wspólne biesiadowanie przy grillu. Nie zabraknie też innych atrakcji – opowiada Sekuła.

Pożegnania lata z Centrum Integracji Międzypokoleniowej odbędzie się w piątek, 18 sierpnia na podwórku przy ul. Dąbrowskiego 7. Początek przewidziano na godzinę 16. Udział jest bezpłatny, a wcześniejsze zapisy nie są wymagane. 

 

Media

Zaproszenie na pożegnania lata z CIM