Aktualności

Akcja - Aktywizacja trwa. Przed nami kolejne spotkanie

środa, 14 czerwiec 2017 09:15

Centrum Integracji Międzypokoleniowej kontynuuje rozpoczęty w lutym tego roku projekt „Akcja – Aktywizacja”, w ramach którego organizowane są bezpłatne wykłady i warsztaty dla mieszkańców Chorzowa. 

Maj i czerwiec to start nowego bloku tematycznego "Akcji - Aktywizacji", zatytułowanego „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Tym razem spotkania będą poświęcone diecie i ćwiczeniom fizycznym. W czerwcu odbędą się warsztaty Zumby, joga, a także warsztaty z rehabilitantem. Wydarzenia odbywają się zawsze w trzecią środę miesiąca w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej, przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. 

- Dotychczasowe spotkania w ramach „Akcji – Aktywizacji” spotkały się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, co jasno pokazuje, że tego typu inicjatywy są w Chorzowie potrzebne – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. 

„Akcja – Aktywizacja” to realizowany od lutego projekt Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Jego założenia są proste: zwiększyć wiedzę i świadomość mieszkańców Chorzowa w zakresie między innymi ekologii, bezpieczeństwa czy zdrowego trybu życia, a także zachęcić ich 
do aktywnego działania na rzecz poprawy warunków życia. 

Najbliższa odsłona „Akcji – Aktywizacji” zaplanowana jest na 21 czerwca. Wymagane są wcześniejsze zapisy – zgłosić można się osobiście do koordynatora Chorzowskiej Akademii Seniora lub telefonicznie, pod numerem telefonu 32 245 93 40. Udział jest bezpłatny.