Aktualności

Chorzowski Festiwal Baniek Mydlanych na Dzień Dziecka

czwartek, 11 maj 2017 07:29

Tradycyjne już w Dzień Dziecka odbędzie się najbardziej kolorowe i radosne wydarzenie roku w Chorzowie – Festiwal Baniek Mydlanych.

Po raz kolejny dziesiątki tysięcy baniek mydlanych wzbiją się pod niebo nad Szybem Prezydent. W ten sposób, tradycyjnie już, w Chorzowie obchodzony jest Dzień Dziecka.

- Zorganizowany po raz pierwszy przed kilkoma laty Festiwal Baniek Mydlanych każdego roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem dzieci i rodziców – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - Tegoroczna edycja będzie już czwartą z kolei.

Choć najważniejszym punktem programu będzie wspólne puszczanie baniek, nie zabraknie także innych atrakcji. Przewidziano również między innymi pokazy sprzętu policyjnego, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, oraz rozmaite gry i zabawy dla całych rodzin.

IV Festiwal Baniek Mydlanych odbędzie się 1 czerwca w godz od 10.00 do 12.00 pod Szybem Prezydent w Chorzowie. Do udziału w imprezie rozpoczynającej obchody Dnia Dziecka w naszym mieście zostały zaproszone placówki oświatowe – między innymi przedszkola i szkoły podstawowe – oraz wszyscy mieszkańcy.