Aktualności

Zapraszamy na wiosenną potańcówkę dla seniorów

czwartek, 06 kwiecień 2017 07:44

Chorzowscy seniorzy już wielokrotnie udowodnili, że energii i pasji do tańca wielu mogłoby im pozazdrościć. Kolejną okazją, by się o tym przekonać, będzie wiosenna potańcówka. 

Komu wydaje się, że na emeryturze brakuje energii i motywacji do zabawy, ten nigdy nie był na imprezach tanecznych organizowanych dla chorzowskich seniorów, podczas których parkiet jest rozgrzany do czerwoności. 

- Wbrew wciąż niestety jeszcze powszechnemu stereotypowi, seniorzy wcale nie spędzają czasu najchętniej na kanapie przed telewizorem albo w kolejce u lekarza – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - Uwielbiają podróżować, uprawiać sporty, dokształcać się, a także tańczyć. Właśnie dlatego każda organizowana przez nas potańcówka cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Tym razem potańczyć będzie można w rytm znanych i lubianych przebojów z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Salę wypełnią zatem dźwięki największych hitów Queen, Bee Gees, George'a Michaela, Barbry Streisand czy Ricka Astleya. Nie zabraknie także rodzimych szlagierów, które przed laty królowały na dyskotekach i prywatkach. 

Wiosenna potańcówka odbędzie się w czwartek 20 kwietnia w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Start przewidziano na godzinę 16:00. Wstęp jest bezpłatny, ale wydarzenie jest biletowane – zaproszenia można odebrać w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie.