Aktualności

Ruszyła Akcja - Aktywizacja!

czwartek, 16 luty 2017 07:45

W środę 15 lutego odbyła się pierwsza odsłona "Akcji - Aktywizacji" - nowego projektu Centrum Integracji Międzypokoleniowej, którego założenia to: zwiększyć wiedzę i świadomość mieszkańców Chorzowa w zakresie między innymi ekologii, bezpieczeństwa czy zdrowego trybu życia, a także zachęcić ich do aktywnego działania na rzecz poprawy warunków życia. 

"Akcja - Aktywizacja" to całoroczne wydarzenie, którego kolejne odsłony organizowane będą co miesiąć. Każda poświęcona ma być innemu tematowi: zdrowiu, higienie psychicznej, wolontariatowi, aktywnemu trybowi życia czy ekologii. Cel jest prosty: sprawić, by mieszkańcy Chorzowa, zwiększając swoją wiedzę i świadomość o tych zagadnieniach, mieli możliwość poprawy jakości życia. 

Pierwsze spotkanie w ramach "Akcji - Aktywizacji" odbyło się w środę, 15 lutego, w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej i poświęcone było wolontariatowi. Była to okazja, by wziąć udział w wykładzie "Wolontariat w walce z samotnością" oraz nauczyć się budować pozytywne relacje w zespole w trakcie warsztatów z profesjonalnym coachem. Na koniec uczestnicy mieli możliwość zadbania o kondycję fizyczną podczas zajęć ruchowych. 

Kolejna edycja "Akcji - Aktywizacji" odbędzie się 15 marca. jej tematem będzie wolontariat w praktyce. Pełny harmonogram wydarzenia znajdziecie tutaj.