Aktualności

Czego chcą mężczyźni? Czego oczekują kobiety? Jak chcą spędzać czas, bawić się, uczyć i rozwijać? My znamy odpowiedź i dlatego przygotowaliśmy wyjątkowy, „uszyty na miarę”, program dla obu płci.

W rytmie musicalowych przebojów i z przepychem godnym największych nowojorskich teatrów. Tak zapowiada się pierwsza w tym roku potańcówka dla seniorów organizowana przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Świąteczna przerwa już za nami, zatem najwyższa pora powrócić do działania. Od 14 stycznia Centrum Integracji Międzypokoleniowej wznawia cykl zajęć pod nazwą Klub Malucha +, skierowanych do rodziców i dzieci. 

Jak obiecali, tak robią. Członkowie Chorzowskiej Kapeli Dobrych Uczynków wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Słowaka w dalszym ciągu zbierają pieniądze na rzecz utalentowanej młodzieży. 

W profesjonalnym studiu lektorskim, wyposażonym w nowoczesny sprzęt wykorzystywany przez zawodowców i pod okiem doświadczonych dziennikarzy. Tak od stycznia prowadzone będą zajęcia „Weź radio na warsztat”.

Tradycji stało się zadość! Już po raz piąty Chorzowianie wspólnie ubrali choinkę. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia! 

Tryb świetlicowy w Klubie Malucha (4-14.12)

niedziela, 02 grudzień 2018 18:05

W dniach od 4 do 14 grudnia, w dni robocze, w godzinach od 9.00 do 13.00 Klub Malucha przy ul. Wolności 101 będzie czynny w trybie świetlicowym. W tym czasie nie będą się odbywały regularne zajęcia z prowadzącym.

Program Chorzów 60+ - aktualizacja oferty

czwartek, 29 listopad 2018 09:18

Do partnerów programu Chorzów 60+ dołączyły następujące firmy:

Sportowcy, dziennikarze, lekarze, aktorzy oraz przedstawiciele samorządu z prezydentem Andrzejem Kotalą na czele, połączą siły i wystąpią w charytatywnym koncercie „Calendae”. Będzie to jednocześnie start akcji CHCEMISIĘ.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej planuje w tym roku Mikołajki zakrojone na szeroką skalę. Bo przecież chodzi o to, by dzielić się z innymi radością i uśmiechem. 

Potańcówka Andrzejkowa - 26.11.2018 [Foto]

wtorek, 27 listopad 2018 09:32

Za nami Potańcówka Andrzejkowa, która utwierdziła nas tylko w przekonaniu, że nikt nie potrafi się tak bawić, jak chorzowscy seniorzy. 

Miejskie Strojenie Choinki na stałe zagościło w kalendarzu chorzowskich imprez, stając się swoistą tradycją. W tym roku mieszkańcy udekorują drzewko już po raz piąty. 

Andrzejkowa potańcówka dla seniorów

środa, 21 listopad 2018 11:00

Centrum Integracji Międzypokoleniowej z okazji zbliżających się Andrzejek szykuje kolejną szaloną potańcówkę dla seniorów. Dobra zabawa gwarantowana! 

W tym roku już po raz jedenasty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony będzie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską. 

O wybranych problemach diagnozowania i leczenia chorób reumatycznych opowie podczas nowej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych lek. med. Jolanta Zarębska z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Turniej Minisiatkówki to już taka mała chorzowska tradycja. Miejscem w którym rozegrana została jego trzecia edycja był Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie.

Informujemy, że 12 listopada wszystkie zajęcia w ramach Klubu Malucha i Klubu Malucha + odbywają się zgodnie z planem.

Z kolei w Chorzowskiej Akademii Seniora odbędą się tylko zajęcia z języka angielskiego, pozostałe zostały odwołane.

Chorzowska Strefa Wolontariatu ogłasza zbiórkę zabawek i gier, które docelowo trafią do pacjentów oddziałów dziecięcych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Chorzowska Rada Seniorów zaprasza na spotkanie z Łukaszem Salwarowskim Redaktorem Naczelnym miesięcznika „Głos Seniora”.

CIM, CHAS i Klub Malucha nieczynne w dniach 1-2.11

środa, 31 październik 2018 07:53

Informujemy, że w dniach 1-2 listopada (czwartek i piątek) Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Chorzowska Akademia Seniora i Klub Malucha będą nieczynne. Na zajęcia zapraszamy od poniedziałku, 5 listopada.

Po kilkunastu miesiącach obecności na ul. Floriańskiej, sprawca licznych czynów aktywizujących mieszkańców i integrujących pokolenia będzie kontynuował działalność już na Wolności. Mowa oczywiście o Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Przed nami 3. Turniej Mini Siatkówki dla Seniorów

piątek, 26 październik 2018 09:36

Już w sobotę, 10.11.2018 roku, w DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie, Chorzowska Rada Seniorów organizuje turniej mini siatkówki dla seniorów z naszego miasta.

Finał 4. edycji Kochom Dynsić za nami!

czwartek, 25 październik 2018 19:30

Ach, cóż to był za wieczór w Starochorzowski Dom Kultury! Finał Kochom Dynsić jak zawsze pełen był emocji i wzruszeń.

Wśród najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce wymienia się choroby układu krążenia - tylko z ich powodu rocznie umiera około 200 tysięcy osób. Jakie czynniki prowadzą do ich powstawania i jak im zapobiegać? Między innymi tego dowiemy się podczas kolejnej edycji Miejskich Spotkań Medycznych. 

Castingi, treningi i tygodnie przygotowań. To już za nami. Teraz czas na ostatni etap. Finał 4. edycji Kochom Dynsić odbędzie się już w czwartek, 25 października. 

Inauguracja projektu walki z otyłością

wtorek, 23 październik 2018 09:12

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Miłośników Ziemi Śląskiej odbyła się inauguracja w ramach realizowanego przez Miasto Chorzów zadania z zakresu zdrowia publicznego, dotyczącego poprawy sposobu żywienia, stanu odżywienia oraz aktywności fizycznej mieszkańców Chorzowa.

Do odwołania wszystkie zajęcia w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubu Malucha które dotąd organizowane były w naszej siedzibie ul. Floriańskiej, odbywać się będą w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Franciszkańskiej 1. Do siedziby przy ul. Katowickiej 74-76 przeniesiemy się od 15 października. Za utrudnienia przepraszamy. 

W Chorzowie otworzy się specjalny EKO-pokój

poniedziałek, 15 październik 2018 07:50

Chorzowski posterunek policji konnej zmieni się nie do poznania. Powstanie tam wyjątkowy EKO-pokój, a jedną ze ścian ozdobi mural.

COPA KIDS BJJ 3 za nami

poniedziałek, 15 październik 2018 07:45

III edycja COPA KIDS BJJ zakończona! W hali MORiS Chorzów odbyły się w minioną niedzielę dwa skierowane do dzieci i młodzieży turnieje: brazylijskiego jiu-jitsu oraz (to nowość!) Młodych Wojowników. Emocji nie brakowało!

Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia 2018 zakończony

poniedziałek, 15 październik 2018 07:40

Za nami 21 edycja Chorzowskiego Dnia Promocji Zdrowia - wydarzenia, które ma za zadanie promocję zdrowego i aktywnego stylu życia.

Tego jubileuszu długo nie zapomnimy. Program Chorzów 60+ ma już 5 lat!

Panel Kobiet - galeria zdjęć

czwartek, 11 październik 2018 12:03

W kawiarni Kamienica doszło do bardzo ciekawego spotkania - mieszkanki Chorzowa dyskutowały o tym, czego potrzebują, by realizować swoje pasje, rozwijać się oraz jakie działania są potrzebne, by stwarzać szanse i zachęcać kobiety do wszelakich aktywności.

Wielkimi krokami zbliża się trzecia odsłona COPA KIDS – zawodów w brazylijskim jiu-jitsu dla dzieci i młodzieży, który organizowany jest w Chorzowie. W tym roku nowością jest Turniej Młodych Wojowników. 

Wyjątkowa Gala Programu Chorzów 60+. Pierwszy jubileusz

poniedziałek, 08 październik 2018 13:04

Pięć lat temu w Chorzowie uruchomiony został program Chorzów 60+. Zbliżająca się doroczna Gala będzie zatem okazją nie tylko do prezentacji nowej oferty, ale i do podsumowania dotychczasowej działalności. 

Oferta chorzowskiego Klubu Malucha niebawem poszerzy się o kolejne zajęcia, tym razem skierowane do starszych dzieci. Nudzić nie będą się również rodzice, dla których przygotowano cykl ciekawych warsztatów. 

Jeszcze do końca przyszłego tygodnia wszystkie zajęcia w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubu Malucha które dotąd organizowane były w naszej siedzibie ul. Floriańskiej, odbywać się będą w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Franciszkańskiej 1. Do siedziby przy ul. Katowickiej 74-76 przeniesiemy się od 15 października. Za utrudnienia przepraszamy. 

Jeśli chcesz poznać tajniki pracy radiowca, nauczyć się pracować na profesjonalnym sprzęcie multimedialnym albo dowiedzieć, na czym polega rola dziennikarza i jak funkcjonują współczesne media, a przy tym jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, w Chorzowie powstaje idealne miejsce dla ciebie. 

Gdzie można skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie? Ile wynosi czas oczekiwania na wizytę u wybranego lekarza? Na te i inne pytania odpowiedzi chorzowianie znajdą w Centrum Informacji Medycznej, którego uroczyste otwarcie odbędzie się 12 października.  

Bezpłatne badania EKG, słuchu i krwi, indywidualne spotkania ze specjalistami w dziedzinach między innymi fizjoterapii, rehabilitacji czy leczenia uzależnień. A do tego fitness, joga, pokaz strzelecki, stoiska edukacyjne dla dzieci i wiele innych atrakcji. To program tegorocznego Chorzowskiego Dnia Promocji Zdrowia. 

Zmiana w harmonogramie zajęć Chorzowskiej Akademii Seniora

poniedziałek, 01 październik 2018 08:15

1 października 2018 roku wprowadzona została drobna korekta w harmonogramie zajęć Chorzowskiej Akademii Seniora. Dotyczy ona języka niemieckiego. 

8 października zmieniamy siedzibę!

niedziela, 30 wrzesień 2018 19:57

Bliżej, bardziej komfortowo, z większą ilością przestrzeni -  Centrum Integracji Międzypokoleniowej przenosi się z ulicy Floriańskiej na ulicę Katowicką. Tam działać będzie także Chorzowska Akademia Seniora i Klub Malucha.

W dniu 24.09.2018 r. ruszyło głosowanie w Plebiscycie "Aktywny 60+". W plebiscycie bierze udział 5 nominowanych seniorów:

Odblaskowy pokaz mody w Sztygarce

środa, 26 wrzesień 2018 14:17

Klimatyczne wnętrza chorzowskiej „Sztygarki” już niebawem staną się tłem niezwykłego pokazu mody. Na wybiegu modele i modelki zaprezentują bowiem… odblaski. 

Ze względu na przeprowadzkę, środowe (tj. 26.09) i piątkowe (tj. 28.09) zajęcia w Klubie Malucha zostały przeniesione z ul. Floriańskiej 24a do naszej siedziby na Klimzowcu, przy ul. Franciszkańskiej 1. Za niedogodności przepraszamy!

Spotkanie podopiecznych z Panią Pełnomocnik

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 16:10

Razem można więcej to projekt, którego głównym celem jest aktywizacja społeczna chorzowskiej młodzieży, zamieszkującej dzielnicę Centrum.

Mieszkańcy Chorzowa powyżej 60 roku życia od września mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

To już ostatnia tego lata na wspólną sąsiedzką zabawę na Klimzowcu z tańcem, śpiewem i grillem w rolach głównych. Przed nami trzecia odsłona imprezy „Wylyź na plac, pódź tańcować”!

Kolki, bolesne ząbkowania, sucha skóra czy zapalenie uszu to tylko kilka z najpowszechniejszych dolegliwości, które spędzają sen z powiek wielu rodzicom. O tym, jak sobie z nimi radzić, opowie podczas Miejskich Spotkań Medycznych dr n.med. Regina Ulfig-Maślanka, ordynator Oddziału Niemowlęcego i Patologii Noworodka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom” wystartowały. Można zgłaszać kandydatów. 

Pożegnaliśmy lato

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 08:47

Lato, ulubiona pora roku wielu z nas, powoli zbliża się już do końca. Z tej okazji wyprawiliśmy huczne pożegnanie. Była masa atrakcji i wspaniałe koncerty, po których pozostaną - nie może być inaczej! - fantastyczne wspomnienia. 

Już 17 września wystartuje bezpłatne poradnictwo psychologiczne dla mieszkańców Chorzowa, realizowane w ramach Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Chorzowie na lata 2014-2018. 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe na V Miechowskie Dni Jerozolimy. Wyjazd organizowany jest w niedzielę, 16 września. Zapisy odbywają się 12-13 września (środa i czwartek) w Urzędzie Miasta (ul. Rynek 1, pokój nr 218). Liczba miejsc ograniczona. Udział jest bezpłatny. 
Szczegółowy program znaleźć można tutaj.

Dwie gwiazdy polskiej estrady – Kasia Kowalska i Mateusz Ziółko - już w najbliższą niedzielę zagrają w Chorzowie na imprezie „Pożegnanie Lata”. 

Choć docelowo większość zajęć organizowanych w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubu Malucha przenisiona zostanie do nowej siedziby przy ul. Katowickiej 74-76, na razie wciąż jeszcze odbywają się w dotychczasowej siedzibie przy ul. Floriańskiej 24a. 

Wielki Finał Wakacji OCZYwiście!

czwartek, 30 sierpień 2018 20:10

Cykl naszych wakacyjnych imprez definitywnie dopłynął do swojego ostatniego portu. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom wydarzenia, którzy dołożyli swoją "cegiełkę" do tak wielkiego przedsięwzięcia. W dzisiejszym wydarzeniu, które miało miejsce w Parku Hutników udział wzięli Prezydent Naszego Miasta - Andrzej Kotala oraz Pani Pełnomocnik ds. Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej - Magdalena Sekuła.

Nowe filie Klubu Malucha

środa, 29 sierpień 2018 06:52

Maluchy będą mieć swoje kluby także w dzielnicach. Oprócz stałych zajęć w siedzibie głównej Centrum Integracji Międzypokoleniowej, raz w tygodniu w Chorzowie Batorym i na Klimzowcu będzie można bawić się z ulubionymi prowadzącymi i korzystać z bezpłatnych zajęć i warsztatów. 

Aktywny Klimzowiec 

wtorek, 28 sierpień 2018 13:52

Taniec w kręgu, fitness czy nauka języka włoskiego. To między innymi dla seniorów. Zajęcia adaptacyjne dla dzieci i rodziców. Akademia Aktywnego Malucha. To wszystko w ramach bezpłatnych zajęć organizowanych na Klimzowcu. 

Wielki finał akcji Wakacje OCZYwiście

poniedziałek, 27 sierpień 2018 16:57

Integracja międzysąsiedzka i docenienie przyrody naszego miasta – to główne cele jakie przyświecały Centrum Integracji Międzypokoleniowej, które od połowy lipca, cyklicznie w każdy czwartek, organizowało kolejne odsłony akcji „Wakacje OCZYwiście”. Pod koniec okresu wakacyjnego, 30 sierpnia br. , nastąpi wielki finał akcji, który będzie mieć miejsce w chorzowskim Parku Hutników.

Nowa filia akademii seniora na Klimzowcu 

poniedziałek, 27 sierpień 2018 09:03

Popularność zajęć z tańca w kręgu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów Dzielnicowej Akademii Seniora na Klimzowcu. Inne zajęcia też cieszą się dużym powodzeniem. By nie zabrakło miejsca dla wszystkich seniorów, którzy chcą być aktywni we wrześniu ruszy druga filia akademii. 

Seniorzy wracają do akademii 

poniedziałek, 27 sierpień 2018 08:52

Będzie coś dla ducha i coś dla ciała - po wakacyjnej przerwie ruszają nowe semestry w Chorzowskiej Akademii Seniora, Dzielnicowych Akademii Seniora i Artystycznej Akademii Seniora. W planie ulubione zajęcia słuchaczy akademii, między innymi gimnastyka z elementami stretchingu, taniec, nauka języków i obsługi komputera czy aerobik w wodzie. I to wszystko za darmo! 

Maluszkowy zawrót głowy

poniedziałek, 27 sierpień 2018 08:28

Po wakacjach maluchy wrócą do swoich ulubionych zajęć i prowadzących. Będą zajęcia artystyczne, muzyczne i ruchowe. I to w nowej siedzibie. Klub Malucha zainauguruje jesienny semestr 7 września o godz. 11. 00 w Urzędzie Miasta. 

Aktywna rodzina na… macie 

poniedziałek, 27 sierpień 2018 08:07

Maluchy zakochały się w brazylijskim jiu-jitsu. Ilość uczestników Akademii Aktywnego Malucha i Akademii Aktywnego Dorosłego przerosła wszystkie oczekiwania. We wrześniu startuje nowa odsłona zajęć. I filia akademii na Klimzowcu. 

Integracja międzysąsiedzka i docenienie otaczającej nas zieleni - to główne cele letniego cyklu akcji zatytułowanego "Wakacje - OCZYwiście", z którym dziś zawitaliśmy na plac zabaw przy ul. Omańkowskiej.

Wyleźli na plac i tańcowali - [Fotorelacja]

piątek, 24 sierpień 2018 09:50

Kozali im wylyź, to wyleźli na plac i tańcowali. Nie trzeba było ich nawet specjalnie namawiać, sami porwali do tańca całą okolicę. 

Tak się bawił, tak się bawił - KLIM - ZO - WIEC 

Muzyka, taniec i śpiew, a do tego wspólne grillowanie. W wakacje, za sprawą akcji „Wylyź na plac, pódź tańcować” nie zabraknie okazji do międzypokoleniowej, sąsiedzkiej integracji.

Pożegnaj wakacje z Bayer Full

poniedziałek, 13 sierpień 2018 09:21

Gwiazdy muzyki disco i dance, największe hity, przy których bawi się cała Polska – już 31 sierpnia skwer przy ulicy Floriańskiej zamieni się w najbardziej roztańczone miejsce w kraju. Na scenie zaprezentują się Bayer Full, Long&Junior i DJ Bass. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Na finał - dyskoteka pod gwiazdami!

Tropikalne upały, który nawiedziły w ostatnich dniach nasze miasto nie mogły powstrzymać nas przed organizacją kolejnej odsłony wakacyjnej akcji.

Świetna zabawa, rozmowa z policjantami i wiele ciekawych informacji dotyczących służby ze zwierzętami - to wszystko czekało na nas na posterunku Zespołu Policji Konnej w Chorzowie.

Zrobiliśmy wielkie oczy! - myślicie, że zwariowaliśmy, a my mówimy całkowicie poważnie i mamy na to dowody. :) 

Godali im "wylyźcie na plac potańcować" - jak usłyszeli, tak zrobili. 

Zobaczcie jak bawiliśmy się na kolejnej odsłonie akcji "Wakacje OCZYwiście", która odbyła się na placu zabaw na Górze Redena. 

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"było dziś miejscem oficjalnych miejskich obchodów Święta Policji. Święto przypadające w 99. rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej to wyjątkowa okazja do uhonorowania zasłużonych funkcjonariuszy chorzowskiej Policji.

25 lipca w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbędzie się niezwykle efektowny pokaz policji konnej. 

Festyn „Zdrowo i wesoło”, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Miasto Chorzów w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" skierowany jest przede wszystkim do dzieci pozostających w mieście podczas wakacji.

Muzyka, taniec i śpiew, a do tego wspólne grillowanie. W wakacje, za sprawą akcji „Wylyź na plac, pódź tańcować”, na Klimzowcu nie zabraknie okazji do międzypokoleniowej, sąsiedzkiej integracji. 

150 harmonijek na 150 lat Miasta Chorzów!

poniedziałek, 23 lipiec 2018 06:00

To był niesamowity koncert! 150 harmonijek zagrało na 150 lat Miasto Chorzów w ramach Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa.

Warsztaty zdrowego gotowania, indywidualnie opracowany plan żywieniowy, zajęcia ruchowe, opieka dietetyka i spotkania w grupach wsparcia. To część projektu przeciwdziałania otyłości wśród chorzowskiej młodzieży.

Już 23 lipca w muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbędzie się festyn „Zdrowo i wesoło”, skierowany przede wszystkim do dzieci pozostających w mieście podczas wakacji. 

Zrobiliśmy wielkie oczy na Klimzowcu :)

czwartek, 19 lipiec 2018 19:16

Zrobiliśmy dosłownie i w przenośni ;), wraz z mieszkańcami chorzowskiego Klimzowca w ramach naszej wakacyjnej akcji "Wakacje OCZYwiście", podczas której przekonujemy, że warto mieć oczy szeroko otwarte na piękno otaczającej nas przyrody. Dziękujemy za obecność Pani Pełnomocnik Prezydenta ds. Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej Magdalenie Sekuła

Za nami pierwsza odsłona letniego cyklu akcji "Wakacje OCZYwiście" podczas którego chcemy zachęcać mieszkańców naszego miasta do wspólnej, kreatywnej zabawy.

Choć wakacje to czas międzysemestralnej przerwy w zajęciach prowadzonych w Chorzowskiej Akademii Seniora i w Klubie Malucha, wszyscy ich uczestnicy będą mogli regularnie spotykać się w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Na wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie znajdą się trzy nowe radiowozy z napędem hybrydowym. Z tej okazji Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza na piknik ekologiczny. 

Wakacje? OCZYwiście!

poniedziałek, 09 lipiec 2018 06:55

Chcesz zrobić gigantyczne oczy i powiesić je na drzewie? Wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z przestrzennego malowania, robienia bransoletek, brazylijskiego jiu- jitsu? A może wolisz rowerowe wycieczki po dzielnicach lub chcesz sobie zrobić kolorowe okulary? To wszystko będzie możliwe w ramach wakacyjnej, objazdowej akcji „Wakacje oczywiście” organizowanej przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Zajęcia z brazylijskiego ju-jitsu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym, organizatorzy postanowili dokonać kilku istotnych zmian. Zobaczcie co się zmieni, już od piątku (6 lipca).