Aktualności

Lekarze, ratownicy, pielęgniarki od wielu tygodni są na pierwszej linii frontu, ryzykując zdrowie i życie, by zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. By te zmagania mogły trwać, kluczową kwestią jest zapewnienie całemu personelowi medycznemu możliwie najbezpieczniejszych warunków pracy. Chcemy pomóc, dlatego organizujemy zbiórkę niezbędnych środków ochrony osobistej.

Chcemy wesprzeć wszystkie osoby starsze i samotne, by w tych trudnych chwilach mogły pozostać bezpiecznie w swoich domach. Od wtorku, 17 marca, pod numerem 695 563 067 uruchomiona zostanie specjalna infolinia, gdzie można zgłaszać konieczność uzyskania pomocy w zakupie niezbędnych artykułów spożywczych oraz lekarstw.

Znamy już wyniki wyborów do Chorzowskiej Rady Seniorów na III kadencję na lata 2020-2022. 

Przedstawiamy listę osób, które kandydują w wyborach do Chorzowskiej Rady Seniorów III kadencji.

Za kilka tygodni Centrum Integracji Międzypokoleniowej powróci do siedziby przy ulicy Dąbrowskiego 7, która przeszła gruntowny remont i modernizację. Odrestaurowany gmach to jednak tylko pierwsza z wielu zmian w CIM, które przełożą się na jeszcze bogatszą i atrakcyjniejszą ofertę aktywizacyjną w Chorzowie. 

Prezydent Miasta Chorzów ogłasza nabór kandydatów do Chorzowskiej Rady Seniorów na kadencję 2020-2022. 

Akademia Dobrego Rodzica to cykl bezpłatnych warsztatów i wykładów, skierowanych do wszystkich, którzy chcą podnosić swoje kompetencje wychowawcze i wspierać prawidłowy rozwój dzieci. W ramach tej inicjatywy w grudniu zorganizowane zostaną spotkania autorskie z Kamilem Nowakiem i Dorotą Zawadzką. 

Nowy partner programu Chorzów 60+

wtorek, 03 grudzień 2019 12:02

Do programu Chorzów 60+ dołączył nowy parnter - Biuro Podróży INDEX. 

Po kilkudziesięciu odsłonach, w ramach których odbyły się warsztaty, panele dyskusyjne, turnieje, pokazy czy treningi sportowe, program „Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn” dobiega końca. Finał będzie okazją do jego podsumowania, ale też do świetnej zabawy.  

10 grudnia 2019 r.  w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Kaufland (ul. 3 Maja 185) w Chorzowie odbędą się bezpłatne badania mammograficze.

Zbliżające się wielkimi krokami Andrzejki to pretekst do kolejnej szalonej imprezy tanecznej z Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Kolejny rok z rzędu Chorzowska Strefa Wolontariatu organizuje świąteczną zbiórkę dla małych pacjentów oraz podopiecznych domów pomocy społecznej. 

Aktualizacja oferty programu Chorzów 60+

środa, 06 listopad 2019 09:25

Do programu Chorzów 60+ przystąpił nowy partner - restauracja Malinowy Dwór w Rudzie Śląskiej. 

Zaktualizowany katalog programu Chorzów 60+ już dostępny

poniedziałek, 28 październik 2019 11:52

Jest już dostępna nowa wersja katalogu programu Chorzów 60+. Po raz pierwszy wyłącznie w wygodnej i ekologicznej wersji elektronicznej. 

Zapraszamy na DYŃsing - 25 października

wtorek, 22 październik 2019 09:52

Już w piątek, 25 października, odbędzie się kolejna potańcówka dla seniorów (i nie tylko!). Tym razem jej motywem przewodnim będzie jesień. 

Podczas dorocznej gali programu Chorzów 60+ ogłoszeni zostaną zwycięzcy plebiscytów „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”. Jak zawsze nie zabraknie również oprawy artystycznej, o którą tym razem zadbają Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Ewa Zug oraz… Miuosh! 

Plebiscyt Aktywny 60+ - sylwetki kandydatów

czwartek, 26 wrzesień 2019 11:53

Przestawiamy sylwetki nominowanych w plebiscycie Aktywni 60+: 

Chorzowski rynek już niebawem stanie się areną sportowego współzawodnictwa. We wtorek, 24 września, odbędzie się tam kolejna edycja Olimpiady Malucha, do udziału w której zaproszone zostały wszystkie miejskie przedszkola.

Zmiana w planie zajęć Klubu Malucha

środa, 18 wrzesień 2019 08:06

Informujemy, że czwartkowe zajęcia odbywać się będą w naszej siedzibie przy ul. Wolności 101, zamiast - jak było do tej pory - przy ul. Farnej 3. Zmiana obowiązuje do odwołania. Za niedogodności przepraszamy! 

Zmiany w harmonogramie Chorzowskiej Akademii Seniora

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 12:56

Uwaga! Zmiany w harmonogramie Chorzowskiej Akademii Seniora:

Plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom” wystartują 9 września. Od poniedziałku będzie można zgłaszać kandydatów.  

Chorzów naturalnie - piknik ekologiczny

piątek, 06 wrzesień 2019 08:01

Artysta znany ze scen Open’era, Męskiego Grania, Orange Warsaw Festivalu i Fest Festivalu – BARANOVSKI - już w najbliższą niedzielę wystąpi na pikniku ekologicznym „Chorzów Naturalnie”.  

Międzypokoleniową potańcówką na chorzowskim rynku rozpoczną się nowe semestry zajęć w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz w Klubie Malucha. 

Po wakacyjnej przerwie wraca program „Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn”. Co przygotowano dla uczestniczek i uczestników we wrześniu? 

Wraca Klub Malucha+

środa, 28 sierpień 2019 12:45

2 września, po wakacyjnej przerwie, Centrum Integracji Międzypokoleniowej wznawia cykl zajęć pod nazwą Klub Malucha +, skierowanych do rodziców i dzieci. 

Zabawa na rynku w Chorzowie trwa w najlepsze. Po pełnym atrakcji lipcu czas na wypełniony imprezami, spotkaniami i zajęciami sierpień. 

W sobotę, 27 lipca, w przestrzeni chorzowskiego rynku otworzy się Nocny Market. Od godziny 19 aż do północy będzie można tam kupić unikatowe przedmioty i spróbować wyjątkowych potraw i napojów. 

Będą warsztaty, animacje i zabawy nawiązujące do różnych regionów Polski. Przez całe wakacje, w każdy czwartek, Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy w różnych zakątkach Chorzowa.

Pewne jest jedno: na nudę nie będzie można narzekać. Koncerty, spektakle, kino plenerowe, dyskoteki, spotkania z ciekawymi ludźmi, joga. A to tylko część atrakcji, które przez całe wakacje organizowane będą na Nowym Rynku w Chorzowie.

Podsumowujemy otwarcie Nowego Rynku w Chorzowie

poniedziałek, 01 lipiec 2019 13:25

Po ponad 40 latach Chorzów znów ma rynek. W miniony weekend 28-30.06 odbyło się jego oficjalne otwarcie. Zobaczcie, jak się bawiliśmy.

Informujemy, że siedziba Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Wolności 101 będzie nieczynna w okresie wakacyjnym (od 25.06). W tym czasie zapraszamy do Centrum Informacji Senioralnej i Medycznej przy ul. Strzelców Bytomskich 11 oraz do Urzędu Miasta (pok. 218 i 418).

25 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się uroczyste zakończenie wiosennych semestrów w Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubie Malucha.

Na Twoim osiedlu brakuje ławek, placu zabaw, ścieżek rowerowych czy siłowni plenerowej? Masz pomysł na ciekawy festyn sąsiedzki, festiwal muzyki niezależnej albo grę terenową? Chcesz stworzyć ogród społeczny lub instalacje plastyczną, które staną się ozdobą całego miasta? Wszystko to – i wiele więcej – możesz zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego, którego siódma edycja właśnie rozpoczęła się w Chorzowie. 

Stwórz film, który zachwyci… przyszłe pokolenia 

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 15:15

Miasto Chorzów ogłasza jedyny w swoim rodzaju konkurs na krótki film promocyjny. Jego docelowymi odbiorcami będą bowiem… przyszłe pokolenia!

Do programu Chorzów 60+ dołączyli nowi partnerzy. Prezentujemy oferowane przez nich rabaty. 

Chorzowska Strefa Wolontariatu kolejny raz organizuje zbiórkę charytatywną – tym razem potrzebne są artykuły papiernicze, które mają zasilić zasoby świetlic terapeutycznych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Jak co roku, 1 czerwca pod Szybem Prezydent świętować będziemy Dzień Dziecka. Przedstawienia teatralne, animacje, pokazy, dmuchańce i foodtrucki to tylko część z zaplanowanych atrakcji. 

Znany z takich hitów jak „Kolorowa Stonoga”, „Stwory Potwory” czy „Łeo Afrikana” zespół Siostry Wajs & Stonoga będzie teraz jeszcze bliżej i częściej współpracował z Miastem Chorzów, między innymi podczas organizacji wydarzeń i koncertów dla dzieci. 

Centrum Integracji Międzypokoleniowej z okazji Dnia Matki zaprasza wszystkich mieszkańców Chorzowa na wspólną taneczną zabawę.

Przed nami majowe bloki tematyczne w CHAS

poniedziałek, 20 maj 2019 11:37

Przypominamy, że w przyszłym tygodniu regularne zajęcia w Chorzowskiej Akademii Seniora i Dzielnicowych Akademiach Seniora nie będą się odbywać. Zamiast tego proponujemy organizowane w ramach bloków tematycznych zróżnicowane wykłady, spotkania i warsztaty między innymi kulinarne, kosmetyczne, parzenia kawy i herbaty, samoobrony, tańca i inne.

Już w najbliższy czwartek na korcie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie przy ul. Katowickiej 6 ruszają kolejne zajęcia sportowe dla chorzowskich seniorów. 

W piątek, 17 maja będzie można poznać historię zabytkowego gmachu oraz zwiedzić niedostępne na co dzień zakamarki magistratu. Ale to nie wszystko, bo tegoroczna edycja, organizowana pod hasłem „Muzyczny Chorzów”, obfitować będzie również w dodatkowe atrakcje.

CHAS: odwołane zajęcia z języka włoskiego

czwartek, 25 kwiecień 2019 07:37

Informujemy, że z przyczyn niezależnych dzisiejsze (tj. 25.04) zajęcia z języka włoskiego organizowane w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora (godz. 13:30-14:30) nie odbędą się. Przepraszamy.

CHAS i Klub Malucha - zajęcia przed Wielkanocą

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 13:29

W Klubie Malucha oraz w Chorzowskiej Akademii Seniora z uwagii na święta wielkanocne wprowadzono zmiany w harmonogramach. 

Szczepić czy nie szczepić? Zapraszamy na spotkanie!

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 08:02

Wielu rodziców chce świadomie podejmować decyzje związane z kwestią szczepień swoich dzieci. Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek pytania, obawy lub wątpliwości: szczepić, czy nie szczepić…? zapraszamy na bezpłatne konsultacje z pracownikami Sekcji Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie, którzy postarają się nie pozostawić Państwa pytań bez odpowiedzi. 

Już w najbliższy piątek zapraszamy na inaugurację zajęć z podstaw brazylijskiego jiu-jitsu dla dzieci (z udziałem rodziców).

W najbliższy czwartek (11.04) nie odbędą się zajęcia z języka hiszpańskiego, natomiast w piątek, tj. 12 kwietnia, w Chorzowskiej Akademii Seniora nie odbędą się zajęcia malarstwo od podstaw oraz - z uwagi na trwający strajk nauczycieli - aerobik w wodzie (na ul. Wolności oraz ul. Harcerskiej).

Aktualizacja oferty programu Chorzów 60+

wtorek, 09 kwiecień 2019 11:28

Z dniem 1 kwietnia 2019 r. Gabinet Kosmetyczny Dermics Jolanta Pawletko, ul. Zielona 21 a, Chorzów udostępnia nową ofertę rabatową dla uczestników programu Chorzów 60+".

W tym tygodniu w ramach programu "Chorzów. Szyjemy na miarę" mamy dla was sporo atrakcji:

W tym tygodniu w ramach programu "Chorzów. Miasto Kobiet": „Kobiety ze Śląska", czyli 10 rozmów z niezwykłymi Ślązaczkami Kasi Siwczyk – spotkanie autorskie.

Wystawcy z całej Polski, występy artystyczne, pokazy kulinarne i warsztaty wielkanocne dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych podczas Chorzowskiego Jarmarku Wiosennego, który rozpocznie się 5 kwietnia. 

Przed nami kolejna odsłona programu "Chorzów. Miasto Kobiet"! Tym razem tematem będzie profilaktyka raka sutka i szyjki macicy. Spotkanie poprowadzi lek. Katarzyna Korona - specjalista ginekolog położnik.

Nowy partner programu Chorzów 60+

poniedziałek, 18 marzec 2019 13:58

Ogłaszamy nowego partnera programu Chorzów 60+! 

W tym tygodniu w ramach programu "Chorzów. Miasto Kobiet" zapraszamy na warsztaty z podstaw samoobrony oraz spotkanie z psycholożką pn. "Przemoc niejedno ma imię".

Czas na kolejną odsłonę programu "Chorzów. Miasto Kobiet." Tym razem porozmawiamy o źródle życia - wodzie i nauczymy się tworzyć minilasy w słoikach. Spotkanie odbędzie się w nowej lokalizacji. 

Chorzowska Strefa Wolontariatu ponownie organizuje zbiórkę artykułów higienicznych dla potrzebujących. Dary trafią do pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej „Nadzieja”, „Republika”, Domu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

W Tłusty Czwartek żegnaliśmy się z karnawałem i spalaliśmy kalorie po pączkach, faworkach i innych smakołykach. Zobaczcie, jak się bawiliśmy.

Przeniesione zajęcia dla seniorów

poniedziałek, 25 luty 2019 13:04

W tym tygodniu nie odbędą się zajęcia z języka angielskiego w Dzielnicowej Akademii Seniora w Chorzowie Starym oraz Taniec w kręgu organizowany w II Dzielnicowej Akademii Seniora na Klimzowcu (ul. Franciszkańska 1). 

Taneczne ostatki z CIM

poniedziałek, 25 luty 2019 09:45

Już w najbliższy czwartek zapraszamy na taneczne ostatki z Centrum Integracji Międzypokoleniowej!

Jak tanio dostać się nawet do najdalszych zakątków Europy? Jak wymigać się od więzienia w Rosji? O tym i wielu innych niezwykłych przygodach będzie można posłuchać podczas pierwszego spotkania organizowanego w ramach programu „Chorzów. Miasto Mężczyzn”. 


Zajęcia aktorsko-taneczne, plastyczno-konstrukcyjne, śpiewno-instrumentalne czy warsztaty dla rodziców to tylko część oferty edukacyjnej chorzowskiego Klubu Malucha. 

Romantyczna kolacja, wypad za miasto, wyjście do kina… Święto zakochanych spędzić można na wiele różnych sposobów. Również aktywnie, w ruchu i przy fantastycznej muzyce, biorąc udział w organizowanej przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej potańcówce. 

8 lutego w Teatrze Rozrywki uczestnicy Artystycznej Akademii Seniora wystawili spektakl na podstawie „Rewizora” autorstwa Mikołaja Gogola. To ponadczasowa opowieść o powodowanym biurokracją i despotyzmem strachu przed władzą, ale też – a może przede wszystkich – o ludzkich wadach.

Romantyczna kolacja, wypad za miasto, wyjście do kina… Święto zakochanych spędzić można na wiele różnych sposobów. Również aktywnie, w ruchu i przy fantastycznej muzyce, biorąc udział w organizowanej przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej potańcówce.

Nowi partnerzy programu Chorzów 60+

czwartek, 07 luty 2019 14:58

Do programu Chorzów 60+ dołączyli nowi partnerzy: 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona programu "Chorzów. Miasto Kobiet." Tym razem spotkanie poświęcone będzie peelingom. 

Nowy semestr w Chorzowskiej Akademii Seniora rozpocznie się już 25 lutego. Obok dotychczasowych zajęć pojawi się też sporo nowości. 

8 lutego w Teatrze Rozrywki uczestnicy Artystycznej Akademii Seniora wystawią spektakl na podstawie „Rewizora” autorstwa Mikołaja Gogola. To ponadczasowa opowieść o układach funkcjonujących w opartych na strachu systemach społecznych, ale też – a może przede wszystkich – o ludzkich wadach. 

Już w najbliższy czwartek, 31 stycznia, kolejna odsłona programu "Chorzów. Miasto Kobiet"!

Potańcówka w stylu Broadway

niedziela, 27 styczeń 2019 08:55

Za nami kolejna potańcówka w rytmie musicalowych przebojów i przepychem godnym nowojorskich teatrów. Popis muzycznych umiejętności dał zespół Latające Talerze.

Dziękujemy, że byliście z nami 

Nowy Partner programu Chorzów 60+

piątek, 25 styczeń 2019 08:48

Ogłaszamy nowego Partnera programu Chorzów 60+.

Już w najbliższy czwartek zapraszamy na drugą odsłonę programu "Chorzów. Miasto Kobiet".

Chorzów 60+: aktualizacja oferty

poniedziałek, 21 styczeń 2019 09:11

Z dniem 1 stycznia 2019 r. wszedł w życie nowy cennik biletów objętych ofertą rabatową w ramach Porozumienia Partnerskiego zawartego z "AQUADROM" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rudzie Śląskiej ul. Kłodnicka 95. 

Czego chcą mężczyźni? Czego oczekują kobiety? Jak chcą spędzać czas, bawić się, uczyć i rozwijać? My znamy odpowiedź i dlatego przygotowaliśmy wyjątkowy, „uszyty na miarę”, program dla obu płci.

W rytmie musicalowych przebojów i z przepychem godnym największych nowojorskich teatrów. Tak zapowiada się pierwsza w tym roku potańcówka dla seniorów organizowana przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Świąteczna przerwa już za nami, zatem najwyższa pora powrócić do działania. Od 14 stycznia Centrum Integracji Międzypokoleniowej wznawia cykl zajęć pod nazwą Klub Malucha +, skierowanych do rodziców i dzieci. 

Jak obiecali, tak robią. Członkowie Chorzowskiej Kapeli Dobrych Uczynków wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Słowaka w dalszym ciągu zbierają pieniądze na rzecz utalentowanej młodzieży. 

W profesjonalnym studiu lektorskim, wyposażonym w nowoczesny sprzęt wykorzystywany przez zawodowców i pod okiem doświadczonych dziennikarzy. Tak od stycznia prowadzone będą zajęcia „Weź radio na warsztat”.

Tradycji stało się zadość! Już po raz piąty Chorzowianie wspólnie ubrali choinkę. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia! 

Tryb świetlicowy w Klubie Malucha (4-14.12)

niedziela, 02 grudzień 2018 18:05

W dniach od 4 do 14 grudnia, w dni robocze, w godzinach od 9.00 do 13.00 Klub Malucha przy ul. Wolności 101 będzie czynny w trybie świetlicowym. W tym czasie nie będą się odbywały regularne zajęcia z prowadzącym.

Program Chorzów 60+ - aktualizacja oferty

czwartek, 29 listopad 2018 09:18

Do partnerów programu Chorzów 60+ dołączyły następujące firmy:

Sportowcy, dziennikarze, lekarze, aktorzy oraz przedstawiciele samorządu z prezydentem Andrzejem Kotalą na czele, połączą siły i wystąpią w charytatywnym koncercie „Calendae”. Będzie to jednocześnie start akcji CHCEMISIĘ.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej planuje w tym roku Mikołajki zakrojone na szeroką skalę. Bo przecież chodzi o to, by dzielić się z innymi radością i uśmiechem. 

Potańcówka Andrzejkowa - 26.11.2018 [Foto]

wtorek, 27 listopad 2018 09:32

Za nami Potańcówka Andrzejkowa, która utwierdziła nas tylko w przekonaniu, że nikt nie potrafi się tak bawić, jak chorzowscy seniorzy. 

Miejskie Strojenie Choinki na stałe zagościło w kalendarzu chorzowskich imprez, stając się swoistą tradycją. W tym roku mieszkańcy udekorują drzewko już po raz piąty.